Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Wigilia 2017 pogoda Zakopane?Pogoda na Wigilię 2017 w Zakopanym

Wiele osób w okresie Świąt Bożego Narodzenia uda się do Zakopanego. Część z nas będzie tam podróżowała do rodziny, inni planują taki wyjazd w celach typowo wypoczynkowych i turystycznych. Właśnie dlatego warto sprawdzić prognozy pogody, aby aura na zewnątrz na pewno nas nie zaskoczyła. Co przyniesie w Zakopanym na 24 grudnia 2017? Sprawdźmy!

Pogoda w Zakopanym

Trzeba pamiętać, że Zakopane to miejscowość położona wysoko, tuż u podnóża Tatr. W tym regionie zawsze jest nieco chłodniej, a już szczególnie w okresie zimowym. Ogólna pogoda dla Polski na 24 grudnia jest zadowalająca, czeka nas ciepła Wigilia, ale czy taka pogoda zapowiadana jest również dla Zakopanego?

Okazuje się, że w Zakopanym temperatura w dzień będzie wynosiła na 24 grudnia tylko 3 stopnie na plusie, jest to średnio o 3 stopnie Celsjusza mniej niż w innych regionach kraju. Niestety, wigilia może być pochmurna i prawdopodobnie nie zobaczymy wtedy żadnych przejaśnień słońca. Problemem mogą się również okazać przelotne opady deszczu, zapowiadane na 24 dzień grudnia. Odczuwalnie mogą nam one obniżyć temperaturę na zewnątrz.

Ważna jest również aura zapowiadana w Zakopanym na wieczór. Wtedy zacznie się ochładzać i znów będzie o kilka stopni mniej niż w innych regionach – w Zakopanym pojawi się mróz, sięgający maksymalnie -4 stopni Celsjusza. Również w nocy ma występować spore prawdopodobieństwo opadów deszczu, które mają przymarzać i na pewno znacznie pogorszy to warunki na drogach. Lepiej będzie ściągnąć nogę z gazu i nie ma wątpliwości co do tego, że do Zakopanego należy wjeżdżać tylko na zimowych oponach!

Wigilia jest swego rodzaju wstępem do Świąt Bożego Narodzenia, na szczęście na te kolejne dni pogoda prezentuje się dla nas zadowalająco. Nie pojawi się jednak śnieg, chociaż może on zalegać w wyższych partiach i na Wigilię będzie go doskonale widać z Zakopanego. Z całą pewnością będą również działały wyciągi narciarskie w tej okolicy.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5