Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Wigilia 2017 pogoda?Pogoda na Wigilię 2017

Wigilijna pogoda to sprawa, która interesuje większość z nas. Jest to ostatni dzień przed świętami, mamy wtedy wiele zakupów, biegania i często jesteśmy wtedy jeszcze w pracy. Później pozostaje nam tylko przygotować wigilijne dania i czekać na rodzinę – wbrew pozorom na wszystkie te sprawy spory wpływ może mieć pogoda, która w Polsce zagości w dniu i podczas wieczoru 24 grudnia. Dobrze jest sprawdzić wcześniej prognozy.

Wigilia kojarzy nam się z zimową pogodą. Kiedy spojrzymy na filmy nawiązujące do okresu świąt czy nawet na kartki pocztowe, ich nieodłącznym elementem jest śnieg i mróz. Na pewno okres Bożego Narodzenia nikomu nie kojarzy się z ciepłą aurą, chociaż od kilku lat taka pogoda gości w kraju w tym okresie. Jedni narzekają, inni są zadowoleni, ale na pewno nie jest to dobra sytuacja dla środowiska naturalnego, ponieważ u nas nigdy nie było aż tak ciepłego klimatu.

Wigilia w całym kraju ma wyglądać podobnie i będzie stanowiła wstęp do bardzo ciepłych świąt. W Warszawie 24 grudnia w dzień pojawi się 5 stopni ciepła, w nocy będzie odnotowane ochłodzenie do 1 stopnia na plusie. Identyczne temperatury zagoszczą tego dnia w Krakowie oraz w Gdańsku. Na ogół ma być pochmurnie, jedynie na południu w Wigilię zapowiadane są przejaśnienia i słońce będzie wyglądało zza chmur. W Wigilijny dzień i wieczór w całym kraju nie trzeba będzie obawiać się opadów deszczu, jednak mimo to pogoda nie każdego zadowoli.

Wigilia będzie bardzo ciepła i nie doświadczymy wtedy mrozu (chyba że wyjedziemy na święta w góry) i na pewno nie będzie ona nawiązywała do polskiej tradycji. Niestety, taki mamy klimat i zmienia się on dosłownie jak w kalejdoskopie. Z racji tak wysokiej temperatury powietrza 24 grudnia na pewno nie pojawią się opady śniegu i za oknami nie dostrzeżemy bielących się dachów i trawników. Na zmianę pogody przyjdzie nam czekać do stycznia.

 

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5