Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Styczeń 2018 pogoda w górach?Styczeń 2018 pogoda w górach

W górach w styczniu nie zabraknie turystów, którzy będą chcieli rozkoszować się prawdziwie zimową aurą. Prognozy na styczeń w innych regionach kraju na pewno nie zapowiadają tak niskich temperatur i na pewno ciężej będzie też o śnieg. W górach takiej sytuacji jednak nie spotkamy!

Zakopane

Zaczynamy od prognoz dla Zakopanego, czyli miasta leżącego u podnóża Tatr. W tej okolicy synoptycy zapowiadają w styczniu od -2 do -5 stopni Celsjusza, więc mróz ma nam cały czas towarzyszyć. Będzie stosunkowo słonecznie, jednak na sam początek i koniec miesiąca, w połowie zachmurzenie będzie dominowało na niebie. Opady śniegu będą się pojawiały regularnie, ale głównie w nocy, kiedy temperatury będą najniższe. W chwili obecnej spadek temperatury nocami może sięgać w Zakopanym nawet do -11 stopni Celsjusza!

Szczawnica

Teraz warto przenieść się do równie pięknych co Tatry Pienin. W styczniu w dzień temperatury powietrza w tej okolicy mają wynosić od -4 do 2 stopni Celsjusza, więc aura będzie zróżnicowana. Nie będzie zbyt wysokiego wzrostu temperatury, dlatego nie ma obaw o śnieg, który w styczniu w Szczawnicy na pewno się pojawi. W Pieninach będzie znacznie bardziej pochmurnie, średnio 1/3 dni miesiąca może być słoneczna i z przejaśnieniami, w inne dni ma dominować spore zachmurzenie nieba. Wieczory i noce również w tym regionie mają być chłodne, przynosząc od -6 do -9 stopni Celsjusza.

Karpacz

Warto również sprawdzić prognozy dla Karpacza leżącego w Sudetach Zachodnich. W tym regionie synoptycy zapowiadają w styczniowe dni od -4 do 1 stopnia Celsjusza, natomiast wieczory i noce mają przynosić od -3 do nawet -11 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie się robiło po 20 stycznia 2018 roku. Będzie słonecznie, akurat w Karpaczu nawet połowa dni miesiąca ma przynosić przejaśnienia słońca i ograniczoną liczbę chmur. Będzie to również kolejny region, w którym narciarze w styczniu będą mogli poszaleć na zaśnieżonych stokach.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u