Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Styczeń 2018 pogoda?Styczeń 2018 pogoda

Jaki będzie styczeń 2018 pod względem pogody? Warto sprawdzać to już teraz, chociaż od okresu stycznia dzieli nas jeszcze trochę czasu. Na początku jesieni stacje telewizyjne alarmowały, że tegoroczna zima będzie wyjątkowo mroźna i może nawet okaże się tzw. „Zimą stulecia”. Styczeń to najchłodniejszy okres w roku, dlatego dobrze będzie zacząć od niego, jeśli zastanawiamy się czy faktycznie pogoda przyniesie nam prawdziwy, arktyczny chłód.

Styczeń pod względem temperatury wcale nie prezentuje się najgorzej i nie ma co liczyć na to, że przyniesie zimę rodem z Arktyki. Na termometrach w dzień będzie od 2 do -3 stopni Celsjusza, większy mróz może przyjść w górach, gdzie choćby w Zakopanym pojawi się do -5 stopni Celsjusza w dzień. Wieczory i noce mają być najchłodniejsze – średnio przyniosą od -1 do -7 stopni Celsjusza, natomiast w górach spadek temperatury w nocy może sięgać nawet -11 stopni Celsjusza.

Styczeń na pewno będzie stosunkowo słonecznym miesiącem – dni pełne promieni słońca będą się przeplatały z tymi pochmurnymi, w szczególności na samym początku i końcu stycznia. Niestety, połowa miesiąca będzie praktycznie cały czas pochmurna, wtedy będziemy musieli przetrwać nieco ponad tydzień takiej ponurej aury. Na szczęście będzie to sytuacja przejściowa i po 20 dniu miesiąca wszystko wróci do normy.

Opady deszczu będą się w styczniu dość często pojawiały, w zależności od temperatury mogą się przeradzać w przymarzający deszcz lub nawet w śnieg. Opady prognozowane są jak na razie na 5, 12, 13, 21 dzień tego miesiąca. Najlepiej jednak na bieżąco sprawdzać aktualizacje prognoz, ponieważ w kwestii opadów może się jeszcze nieco zmienić.

Styczeń nie przyniesie wyjątkowo mroźnej aury, jednak wcale nie narzekajmy – cieplejsza zima minie nam znacznie przyjemniej i szybciej, zresztą i taka aura pozwoli na to, aby amatorzy zimowych sportów byli w pełni zadowoleni. Nie powinno brakować śniegu, a mróz i tak skuje stoki narciarskie. 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u