Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na zime 2018?Pogoda na zimę 2018 roku

Zima – pierwsze nasze skojarzenie z tym hasłem wiąże się z niskimi temperaturami, śniegiem i ogólnie atmosferą, która nie nastraja nas zbyt optymistycznie. Całe szczęście, że na rok 2018 synoptycy zapowiadają łagodną zimę, która minie nam zanim się obejrzymy, ustępując miejsca o wiele przyjemniejszej wiośnie…

Styczeń – w styczniu temperatury powietrza mają być niskie, ale wcale nie oznacza to siarczystych mrozów. W zależności od regionu kraju, w dzień na termometrach ma się wtedy pokazywać od 3 do maksymalnie -5 stopni Celsjusza. Znacznie zimniejsze będą noce, kiedy spadek temperatury będzie wynosił od -3 do -11 stopni Celsjusza. Chłodniej jednak być nie powinno. Styczeń będzie dość pochmurny, jednak mimo wszystko, w szczególności na koniec miesiąca pojawi się miło ogrzewające nas słońce. Oczywiście przy takiej pogodzie będą się pojawiały w styczniu opady śniegu, a w najgorszym razie przymarzającego deszczu. Warunki drogowe mogą być niekorzystne!

Luty – W lutym pogoda będzie się ewidentnie zmieniała, w ciągu dnia można będzie się wtedy spodziewać od -2 do nawet 6 stopni powyżej zera! Najcieplej ma robić się w ostatnim tygodniu miesiąca. Noce będą jeszcze chłodne, mają nam przynosić temperaturę wynoszącą od -5 do 1 stopnia Celsjusza. Będzie jednak o wiele więcej słońca niż jeszcze w styczniu, jednak praktycznie co dzień będzie się też pojawiało mniejsze lub większe zachmurzenie nieba. W pierwszej połowie lutego śnieg będzie się jeszcze pojawiał, jednak przy wyższych temperaturach będzie już o to ciężko.

Marzec – marzec to okres kończący zimę. Będzie wtedy w dzień od 2 do nawet 10 stopni na plusie w dzień, natomiast wieczory i noce przyniosą od -2 do nawet 4 stopni Celsjusza. Będzie słonecznie i na pewno okaże się, że pogoda robi się coraz przyjemniejsza. Nadal będzie jednak występowało spore zachmurzenie. Oczywiście nie ukrywajmy, że w marcu śnieg już się nie pojawi, chociaż pojeździmy w tym okresie na nartach jeszcze w górach.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u