Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na zimę 2018?Pogoda na zimę 2018

Zima 2018 nadejdzie do kraju za kilka miesięcy i warto przygotować się na to, co ma ze sobą przynosić. Czy będzie to przyjemna pogoda, a może mroźne dni pełne śniegu? Po tej porze roku można spodziewać się dosłownie wszystkiego i chyba ciężko będzie nas czymś zaskoczyć, szczególnie że klimat w ostatnich latach jest bardzo zmienny.

Styczeń

Zacznijmy od stycznia, czyli najchłodniejszego miesiąca w całym roku. Wynika to przynajmniej ze statystyk. W 2018 roku przyniesie on w dzień temperatury powietrza rzędu 2 do -4 stopni Celsjusza. Ochłodzenie zapowiadane jest po 10 stycznia, kiedy zacznie robić się coraz bardziej pochmurnie i stale zaczną nam towarzyszyć przymrozki. Również noce będą chłodne, ze spadkiem temperatury do nawet 10 stopni poniżej zera! Do tego prawdopodobnie będą występowały regularne opady śniegu.

Luty

Najkrótszy miesiąc w roku przyniesie nam ocieplenie. Będzie przyjemniej niż w styczniu, chociaż nadal zimno szczególnie nocami. W dzień przygotujmy się na -1 do 6 stopni na plusie, a wieczorami i w nocy ma być do -6 stopni Celsjusza. Będzie coraz więcej słońca, jednak nadal ma się ono skrywać pod warstwą chmur. Powoli w powietrzu będzie jednak dawało się odczuć ocieplenie i zbliżający się czas roztopów. Nie pojawią się już raczej opady śniegu, na to nie ma co liczyć, co najwyżej może padać deszcz.

Marzec

Marzec jest ostatnim zimowym miesiącem. W jego końcówce rozpoczyna się już kalendarzowa wiosna, czyli okres na który wszyscy niecierpliwie oczekujemy. Jeszcze na zakończenie zimy przyniesie nam od 5 do nawet 10 stopni na plusie. Później będzie już tylko cieplej. Ma być sporo słońca i rozpogodzeń i tylko niewielkie zachmurzenie nieba, które raczej nie powinno nam pokrzyżować planów. Opady deszczu możliwe są jedynie w przelotnej formie chociaż synoptycy nie wykluczają wystąpienia w tym okresie pierwszych wiosennych burz. Wieczorami i nocami będzie od -1 do 2 stopni Celsjusza.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u