Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na styczeń 2018 w Krakowie?Pogoda na styczeń 2018 w Krakowie

Kraków jako miasto z zabytkami wpisanymi na listę UNESCO przyciąga turystów z całego świata o każdej porze roku. Jarmarki świąteczne w Krakowie dorównują natomiast takim miastom jak Praga, Drewno czy Wiedeń. Nie ma więc powodu, aby tego pięknego miasta w styczniu nie odwiedzała masa turystów, ciekawych prognoz pogody.

Kraków może się cieszyć tym, że zima będzie w tej okolicy ciepła i przyjemna. Okres stycznia będzie tu przynosił temperatury powietrza mające wynosić w ciągu dnia od 3 do -2 stopni Celsjusza. Wieczory i noce mają być najchłodniejsze, wtedy należy spodziewać się spadku temperatury, która ostatecznie wyniesie od -2 do maksymalnie -8 stopni Celsjusza. Najchłodniej w Krakowie ma być na sam koniec miesiąca.

Styczeń nie okaże się jednak bardzo słonecznym miesiącem, właściwie to w Krakowie jak i w innych regionach kraju ma wtedy dominować zachmurzenie nieba. Względnie słonecznie ma być do 8 stycznia i później po 20 dniu tego miesiąca, w międzyczasie słońce będzie skrywało się za gęstą pokrywą chmur.

Jeśli chodzi natomiast o występowanie opadów deszczu to są one zapowiadane, jak na razie na 4, 5, 10, 12, 15, 18, 20 stycznia. Może to być deszcz lub przymarzający deszcz, natomiast opady śniegu możliwe są od połowy stycznia głównie padając nocami. Warto będzie poczekać na jeszcze dokładniejsze prognozy pogody, które pojawią się w grudniu i mogą powiedzieć dokładnie, w jakie dni stycznia w Krakowie będzie można spodziewać się wystąpienia opadów śniegu. Jak na razie nad tymi prognozami pracują nasi synoptycy.

Kraków nawet gdyby aura w styczniu nie sprzyjała, będzie pięknie udekorowany i wystrojony. Nie znikną jeszcze świąteczne dekoracje, które tworzą wspaniały, zimowy nastrój. Kraków będzie z całą pewnością zachwycał każdego turystę, nawet jeżeli śnieg zabraknie. Nie ma co jednak gdybać nad pogodą, przyjdzie okres stycznia i sami będziemy mogli się przekonać, co przyniesie nam aura w Krakowie. 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u