Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na luty 2018 w górach?Pogoda na luty 2018 w górach

Wiele osób od pewnego czasu zadaje pytania o pogodę na luty w polskich górach, dlatego synoptycy postanowili udzielić na nie odpowiedzi. Dzięki poniższej prognozę dowiesz się, czy luty jest dobrym okresem na to, aby zorganizować wtedy wyjazd w góry, czy może lepiej wybrać jakiś wcześniejszy termin?

Tatry

Tatry są najpopularniejszymi polskimi górami i z całą pewnością można powiedzieć, że tutaj turystów będzie najwięcej. W lutym w Zakopanym temperatury w dzień będą wahać się od 3 do -5 stopni Celsjusza. Będzie stosunkowo przyjemnie i ze sporą dawką promieni słońca, jednak nieco cieplej będzie się tu robiło pod 25 dniu miesiąca, co zwiastuje okres wiosennych roztopów. Będzie to jednak nadal dobry czas na jazdę na nartach, szczególnie że wieczorami i nocami śnieg będzie padał intensywnie, a temperatura spadnie nawet do -10 stopni Celsjusza

Gorce

Warto spojrzeć też na znacznie niższe, ale wcale nie mniej malownicze pasmo, jakim są Gorce. W tych górach w lutym w dzień pojawi się od 2 do nawet 8 stopni Celsjusza! Najcieplej zrobi się tu po 20 lutym i wtedy trudno będzie już o śnieg. Ogółem temperatura ma być wysoka, a do tego synoptycy zapowiadają sporą liczbę przejaśnień i dość niewielkie zachmurzenie nieba, gwarantujące udaną pogodę. Wieczory i noce mają przynosić ochłodzenie, będzie jednak nie więcej niż 4 stopnie mrozu, co jest znośną pogodą.

Beskid Śląski

Na koniec zobaczmy co synoptycy mówią o lutym w Beskidzie Śląskim. Akurat ten region w dzień przyniesie od 2 do nawet 7 stopni na plusie i ma to być kolejne ciepłe pasmo górskie. Nie wiadomo, co będzie ze śniegiem przy tak wysokich temperaturach, na pewno wiadomo już teraz, że dni miną nam pod znakiem sporych przejaśnień i ograniczonego zachmurzenia, może przelotnie padać deszcz. Wiemy też, że najchłodniejsze mają być noce, przynoszące spadek temperatury do maksymalnie -5 stopni Celsjusza.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5