Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na lato 2018 nad morzem?Pogoda na lato 2018 roku nad morzem

Pogoda latem nad Bałtykiem bywa bardzo zmienna i często nieprzewidywalna, dlatego planowanie urlopu w tym regionie bywa bardzo ryzykowne. Najlepiej jest dysponować prognozami na lato 2018, jednak do tego okresu jest jeszcze bardzo daleko. Ciężko powiedzieć jaka a panować wtedy aura, szczególnie że tego dokładnie nie wiedzą nawet synoptycy, zajmujący się prognozami zawodowo.

Jeśli wybieramy się nad Bałtyk to musimy być przygotowani na to, że lato 2018 roku może być tam bardzo zmienne. Jak na razie od tego okresu dzieli nas blisko rok i synoptycy nie są w stanie precyzyjnie prognozować, jaka będzie wtedy pogoda. Przedstawię jedyne wstępne dane, które są ogólnikowe i mogą tworzyć pewien zarys wakacyjnej pogody na wybrzeżu.

Najcieplejszym miesiącem nad polskimmorzem ma być lipiec, kiedy temperatury na północy niejednokrotne przekroczą nawet 30 stopni Celsjusza. Przy tak wysokiej temperaturze powietrza nietrudno będzie jednak o przelotne burze. Przygotujemy się również na to, że nad Bałtykiem nawet mimo upalnych dni może pojawiać się wiatr – jednych będzie miło ochładzał, natomiast kąpiącym się może nieco uprzykrzać wypoczynek. Sierpień będzie chłodniejszy, ale dopiero po 15 dniu tego miesiąca. W pierwszej połowie sierpnia urlop może być nadal udany, chociaż noce zapowiadają się wtedy nieco chłodniej niż jeszcze w lipcu. Nie wiadomo dokładnie kiedy będzie padać, ale pod tym względem lipiec wydaje się lepszy do planowania wczasów, ponieważ opadów może być mniej i będą to na ogół przelotne burze, po których ma się szybko rozpogadzać.

Na dokładne prognozy musimy jeszcze sporo poczekać. Synoptycy będą je opracowywali na początku 2018 roku. Wtedy powoli zaczną pojawiać się aktualne dane, jednak jeszcze długoterminowe. Będzie jednak wystarczająco czasu na to, aby zaplanować swój urlop. Jeśli mimo wszystko obawiasz się pogody, może najrozsądniejszym wyjściem będzie zaplanowane wczasów za granicą? Nad Morzem Śródziemnym czy Adriatykiem na pogodę na pewno nie będziemy narzekali, nawet we wrześniu!

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u