Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na lato 2018 nad Bałtykiem?Pogoda na lato 2018 roku nad Bałtykiem

Wybrzeże Bałtyku to kurort, który w okresie wakacji jest w szczególności oblegany przez turystów. Szczyt sezonu to okres między lipcem a sierpniem, kiedy temperatura wody i powietrza jest najwyższa. Warto zobaczyć, czy są już dane pogodowe na temat tego, jak będzie wyglądało lato 2018 na wybrzeżu?

Wiele osób wybiera się w 2018 roku nad polskie morze, gdzie pogoda bywa bardzo zmienna. Każdy chciałby trafić swoim urlopem na czas najładniejszej pogody, ale nie zawsze jest to możliwe. Jak na razie nie da się prognozować jaka pogoda będzie panowała latem 2018, ponieważ od tego okresu dzieli nas blisko rok. Można jedynie bardzo ogólnikowo powiedzieć, jaka aura może wtedy panować na zewnątrz.

Lato na wybrzeżu będzie udane, a w szczególności lipiec. Jeśli zastanawiasz się kiedy zaplanować swój urlop, najlepiej właśnie w lipcu, kiedy temperatury powietrza mają być najwyższe w całym kraju. Jedyny mankament pogody to możliwość pojawiania się wtedy przelotnych burz z silnym wiatrem, ale nie będzie to psuło pogody. Burze zwykle pojawią się popołudniami. Niestety, pamiętajmy że latem nad morzem zazwyczaj wieje, przez co odczuwalna temperatura powietrza może się wydawać nieco niższa niż w rzeczywistości.

W sierpniu będzie już nieco chłodnej, szczególnie po 15 dniu miesiąca, kiedy temperatura ma spadać zarówno w dzień jak i nocami. W tym okresie planowanie wakacji nad Bałtykiem może być już ryzykowne, chociaż na pewno turystów nie będzie brakowało. Jest to już końcówka wakacji, dlatego pogoda może być zmienna, a opady deszczu ciężko jest jak na razie przewidywać. Pamiętajmy, że jak na razie są to bardzo ogólnikowe dane, a właściwe prognozy będą się pojawiały na stronie prognoza-meteo.com.pl w okolicy wiosny 2018. Będą to dane długoterminowe, ale już wtedy wiele powiedzą nam o planowanej pogodzie. Najpewniejsze prognozy powstaną natomiast na około 1 miesiąc przed wakacjami i wtedy warto do nich sięgnąć.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u