Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na ferie 2018 w górach?Pogoda na ferie 2018 w górach

Ferie to okres w którym wypoczywają nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Jednym z bardziej popularnych kierunków wyjazdów są góry, gdzie nie brakuje niskich temperatur powietrza oraz śniegu, gwarantując udane zimowiska. Warto zobaczyć prognozy na I turę ferii, czyli od 15 do 28 stycznia 2018. Wtedy odpoczynek zaczynają pierwsze polskie województwa.

Zaczynamy od prognoz dla Zakopanego – w okresie ferii termometry w dzień mają tu wskazywać od -2 do -5 stopni Celsjusza, natomiast wieczory i noce będą znacznie chłodniejsze, wtedy można się spodziewać ochłodzenia nawet do -12 stopni Celsjusza. Pierwszy tydzień ferii zimowych będzie pochmurny, natomiast w drugim rozpocznie się okres rozpogodzenia i licznych promieni słońca. Na pewno nie zabraknie śniegu, które w ferie w Zakopanym mają padać obficie.

Czy w Pieninach ferie zimowe miną nam równie dobrze? Pierwsza tura ferii będzie przynosiła w ciągu dnia w Szczawnicy od 0 do -3 stopni Celsjusza, ale również ten region przyniesie sporą dawkę chmur w pierwszym tygodniu odpoczynku, rozpogodzi się dopiero po 22 dniu miesiąca. Z całą pewnością w okresie ferii zimowych w Pieninach będą się pojawiały opady śniegu, na pewno nie zabraknie możliwości białego szaleństwa. Wieczory i noce mają przynosić natomiast spadek temperatury powietrza do -11 stopni Celsjusza.

Na koniec spójrzmy jeszcze, co synoptycy mówią na temat prognoz pogody zapowiadanych dla Karkonoszy, a dokładniej dla Karpacza. Tutaj turystów w okresie ferii zimowych na pewno nie zabraknie, a w dzień temperatura powietrza ma wynosić dla tego regionu od -1 do -4 stopni Celsjusza. Będzie to kolejny górski region, w którym pierwsza część ferii minie pod znakiem dużego zachmurzenia nieba oraz możliwe, że również zamglenia. Dopiero pod sam koniec stycznia zacznie się powoli rozpogadzać, będzie znacznie więcej przejaśnień słońca, ale nie zabraknie też opadów śniegu. Wieczory i noce przyniosą niskie temperatury, wynoszące od -5 do -9 stopni Celsjusza.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5