Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na ferie 2018 w Zakopanym?Pogoda na ferie 2018 w Zakopanym

Ferie zimowe są okresem, który jest jednym z najpopularniejszych dni wypoczynku u podnóża Tatr. Wtedy turyści tłumnie przyjeżdżają z całej Polski, dlatego warto wiedzieć, co szykuje nam pogoda. Trzeba sprawdzić prognozy na cały okres ferii zimowych w 2018 roku, czyli czas między 15 stycznia a 25 lutym.

Ferie zimowe – styczeń

W II połowie stycznia, czyli czasie w którym zaczynają się ferie, synoptycy prognozują w dzień od -1 do -5 stopni Celsjusza, ma być to okres z najbardziej zimową pogodą, dlatego wypoczynek dla wszystkich osób lubiących zimowe sporty będzie idealny. Pierwszy tydzień ferii będzie jednak bardzo pochmurny, na niebie mają dominować chmury, a w górach może występować silna mgła. Całe szczęście, że sytuacja ma być jedynie przejściowa i szybko się rozpogodzi – ładna pogoda wróci do Zakopanego od 22 stycznia, przynosząc sporą dawkę słońca i znacznie mniej chmur. Nie zabraknie w tym czasie również opadów śniegu, które mają się pojawiać zarówno podczas dnia jak w i nocy. To właśnie wieczory i noce będą w styczniu najzimniejsze, mają przynosić od -3 do nawet -12 stopni Celsjusza!

Ferie zimowe – luty

W lutym rozpocznie się druga tura ferii, w tym czasie pogoda może być mniej zimowa, ale nadal będzie bardzo chłodno. W Zakopanym synoptycy zapowiadają w dzień od -3 do 1 stopnia Celsjusza, jednak nadal nie zabraknie opadów śniegu, zarówno podczas dnia jak i w nocy. Na pewno luty będzie znacznie przyjemniejszym okresem, ponieważ przez całe ferie tego miesiąca będzie się pojawiało słońce, a liczba chmur na niebie ulegnie znacznemu ograniczeniu. Najchłodniejsze mają być natomiast wieczory i noce, podczas których mróz jeszcze nie odpuści i ma przynosić od -5 do -10 stopni Celsjusza. Aura będzie jeszcze sprzyjała zimowemu wypoczynkowi, akurat koniec ferii zbiegnie się z okresem ocieplenia. W czasie ferii w Zakopanym temperatury zagwarantują jednak udaną zabawę na nartach, łyżwach czy sankach.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5