Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na ferie 2018?Pogoda na ferie w 2018 roku

Ferie zimowe w 2018 roku zaczną się już niedługo, jednak nie w tym samym terminie w całym kraju – będą rozłożone na 2-tygodniowe okresy, tak aby ośrodki zimowe nie przeżywały prawdziwego oblężenia turystów i aby udało się sprawnie zorganizować dojazdy, bez zakorkowania dróg. Warto sprawdzić, jakie prognozy dla Polski synoptycy zapowiadają na cały czas ferii, czyli od 15 stycznia do 28 lutego.

Styczeń

Pierwsza tura ferii ruszy już 15 stycznia. Będzie to najlepszy czas na odpoczynek dla osób, które chcą zaznać zimowej aury. W dzień synoptycy prognozują od 0 do -5 stopni Celsjusza, co będzie zależało od regionu kraju. Najchłodniej będzie oczywiście w górach, ale pamiętajmy że pierwszy tydzień ferii przyniesie nam spore zachmurzenie, które zacznie powoli ustępować w okolicy 22 stycznia. Wtedy czekają nas rozpogodzenia, ale musimy przetrwać ten pochmurny, mało przyjemny okres. Na pewno w styczniu w kraju będą występowały opady śniegu, a wieczory i noce maja przynosić maksymalny spadek temperatury sięgający nawet do -12 stopni Celsjusza! Będzie jeszcze chłodno!

Luty

W lutym pogoda może nas już tak nie zadowalać i dotyczy to w szczególności osób, które chciałyby wykorzystać w lutym infrastrukturę  sportów zimowych – w tym celu najlepiej będzie się udać w góry, gdzie śniegu na pewno nie zabraknie. W innych regionach może być z tym gorzej, chociaż ferie zdążą się zakończyć przed nadejściem roztopów. Jeszcze w okresie ferii w lutym synoptycy w dzień zapowiadają od -2 do nawet 4 stopni Celsjusza, a do tego wystąpią spore i mocne przejaśnienia słońca, zachmurzenie nie powinno mieć negatywnego wpływu na ogólną pogodę. W okresie lutego opady śniegu będą jeszcze występowały, jednak najlepiej jest wyjechać w góry, tam nie trzeba będzie się jeszcze martwić o chłodną pogodę. Najgorzej będą miały dzieci z samej końcówki ferii, ponieważ koniec lutego ma przynosić ocieplenie i możliwe, że nawet roztopy.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u