Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na Wigilie 2017?Pogoda na Wigilię 2017

 Wigilia to jeden z najważniejszych wieczorów w roku. Chyba nie ma katolika, który tego wieczora nie spędza z rodziną, świętując uroczystą kolację i wspólnie kolędując. Rozpoczyna ona okres Świąt Bożego Narodzenia. Późnym wieczorem w Wigilię udajemy się na Pasterkę, dlatego sprawdzenie wcześniej prognozy pogody jest bardzo istotną sprawą.

Jaka będzie Wigilia w całym kraju?

Nasłonecznienie – Sprawa nasłonecznienia jest ważna podczas przygotowań do Wigilii. Robimy wtedy ostatnie zakupy, często dojeżdżamy do rodziny, nie raz bardzo daleko.Ilość słońca tego dnia ma więc duże znaczenie, ponieważ ociepla aurę na zewnątrz, odczuwalnie podwyższając temperaturę. Niestety, słońca tego dnia może nam brakować, szczególnie w centrum i na północy kraju. Jedynie na południu zapowiadane są przejaśnienia.

Temperatura – czy w Wigilię będzie ciepło? To właściwie powinno być kluczowym pytaniem. Otóż okazuje się, że temperatura ma być 24 grudnia wysoka – w całej Polsce będzie wynosiła średnio 5 stopni Celsjusza. Wieczorem oraz w nocy oczywiście zrobi się nieco chłodniej i na Pasterkę należy się dobrze ubrać, ale i tak nie będzie bardzo źle – termometry wskażą około 1-2 stopni na plusie.

Opady deszczu – nawet mimo wysokiej temperatury, opady deszczu są w stanie skutecznie popsuć pogodę, a w szczególności warunki drogowe. Na 24 grudnia synoptycy prognozują możliwość występowania niewielkich, przelotnych opadów w centrum i na północy kraju. Nie ma jednak obaw, że deszcz pojawi się na południu, tu pogoda w 100% dopisze.

Zamglenie – nie jest wykluczone, że zamglenie pojawi się w centralnej Polsce i na północy, ponieważ około 5 stopni na plusie w połączeniu z zachmurzeniem i możliwymi opadami, mogą przynosić mgły. Jeśli wystąpią, to będą się pojawiały nad razem oraz wieczorem, w szczególności na obszarach podmokłych i w pobliżu zbiorników wodnych. W takich warunkach na pewno będzie trzeba zdjąć nogę z gazu, ponieważ widoczność może zostać znacząco ograniczona. Na szczęście po kilku godzinach mgły powinny ustępować.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u