Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na Wigilię 2017?Pogoda na Wigilię 2017

Wigilia to jeden z najważniejszych dni w roku, kiedy zasiadamy do kolacji wspólnie z całą rodziną, przy świątecznym nastroju. Tego dnia mamy wiele załatwień, zakupów i oczywiście gotowania, ale kochamy takie zabieganie i chwilę wieczornego relaksu z bliskimi nam osobami. Ważna jest także pogoda zapowiadana na 24 grudnia – miło spożywa się wigilijną kolację przy zimowej aurze panującej za oknami, ale niestety od paru lat na śnieg i mróz w Wigilię na ma co liczyć…

Czy w końcu w 2017 roku Wigilia będzie zimowa? Może znów będzie towarzyszyła nam wtedy właściwie wiosenna aura, jak to bywa od jakiegoś czasu? Na takie nurtujące nas pytania są w stanie odpowiedzieć pierwsze długoterminowe prognozy pogody, dotyczące grudnia 2017. Pracowali nad nimi doświadczeni synoptycy, dlatego są to dane potwierdzone.

Jedni będą zadowoleni z panującej w Wigilię aury, inni pewnie się rozczarują. Znów nie można liczyć na zimową pogodę 24 grudnia i tak będzie w większości polskich regionów. Weźmy na przykład centralną część kraju – w Wigilię na termometrach w dzień zaobserwujemy wtedy nawet 5 stopni ciepła, a wieczorem i w nocy nastąpi spadek temperatury do około 1 stopnia na plusie. Przy takiej pogodzie pewnym jest, że nie wystąpią opady śniegu i na pewno nie będziemy mieli Wigilii z białym puchem za oknami. Pozytywem może być natomiast całkowity brak opadów deszczu, mimo że cały dzień ma nam towarzyszyć spore zachmurzenie nieba.

Inna sytuacja będzie panowała tylko w górach, ale nie jest do końca pewne czy nawet w tym regionie na 24 grudnia możemy spodziewać się śniegu. W Zakopanym w Wigilię w dzień będzie 1 stopień Celsjusza na plusie, nocą temperatura spadnie do -4 stopni. Ma świecić duża ilość słońca, promienie będą nas grzały i pewnie poza wyższymi partiami gór śniegu nie zobaczymy. Pozostaje nam tylko przyzwyczaić się do takiej aury, która nie zmienia się już od kilku sezonów.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u