Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pierwszy śnieg 2017?Pierwszy śnieg 2017

Ze śniegiem ostatnich zim bywa bardzo różnie – ciężko jest prognozować ilość i częstotliwość opadów już teraz, ponieważ mamy bardzo zmienne warunki atmosferyczne. Wszystko wynika z przemian klimatycznych, które sięgają również Polski i głównie dają nam się we znaki właśnie w okresie zimowym. Można mimo wszystko zapytać synoptyków o to kiedy pojawi się pierwszy śnieg w 2017 roku.

Na pewno nie ma synoptyka, który będzie wstanie jednoznacznie i pewnie odpowiedzieć na to pytanie. Prognozy długoterminowe mają to do siebie, że ich sprawdzalność jest nieco niższa niż przy tradycyjnych prognozach. Mimo wszystko warto do nich sięgać – mówią nam o temperaturze pod koniec 2017 roku i na tej podstawie można wywnioskować, jak ułoży się sprawa z opadami śniegu. W listopadzie, a w szczególności pod koniec miesiąca będą pojawiały się przymrozki w nocy i taka sytuacja ma panować do około 20 grudnia. W dzień w grudniu może pojawiać się maksymalnie -3 stopnie Celsjusza w dzień, ale pogoda ma być na ogół słoneczna, chmury będą pojawiały się w ograniczonej ilości. Może to dobrze, ale przy takiej pogodzie ciężko będzie oczekiwać opadów śniegu.

Problemem będzie zbyt wysoka temperatura powietrza i ciepła aura. Nad Polskę nie nadejdzie wtedy arktyczny front, który gwarantuje spadek temperatury powietrza. Po 20 grudnia czeka nas ocieplenie i w całym kraju w dzień jak i w nocy temperatura powietrza znacznie wzrośnie, sięgając nawet 7 stopni powyżej zera! Wtedy przymrozków nie będzie można się spodziewać i taka sytuacja ma się utrzymywać do stycznia.

Podsumowując – opady śniegu w Polsce mogą pojawiać się przelotnie w okresie od połowy listopada do około 20 grudnia, ale nie będą to raczej opady, które utrzymają się i nie stopią. Nie liczmy na to, że za oknami w tym okresie będzie biało. Oczywiście w górach śnieg spadnie wcześniej, może już nawet we wrześniu, ale tam mamy inne warunki pogodowe.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u