Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Październik 2017 pogoda w Polsce?Październik 2017 pogoda w Polsce

Jeśli masz coś zaplanowane na okres października to na pewno interesuje Cię zapowiadana wtedy pogoda. Prognozy są opracowane przez synoptyków już od jakiegoś czasu, dzięki temu wiemy kiedy aura w Polsce dopisze. Okazuje się, że akurat październik będzie dość przyjemny i ma stanowić bardzo ładny i pogodny wstęp do prawdziwej jesieni. Zobaczmy więc te prognozy, które są opracowane dla całej Polski!

Pogoda w październiku chyba każdego zadowoli. Trzeba pamiętać, że podane prognozy są ogólne, dlatego w zależności od konkretnego regionu kraju, może występować niewielkie wahanie temperatury. Sam początek miesiąca w Polsce ma być pogodny i bardzo słoneczny, szczególnie pierwszych kilka dni. Wtedy temperatura powietrza ma wynosić od 13 do nawet 18 stopni powyżej zera. Dodatkowo nie są zapowiadane opady deszczu. Wieczorami i nocami doświadczymy około 8 stopni na plusie. Warto wykorzystać ten czas, ponieważ tak ciepłego okresu w październiku na pewno już nie doświadczymy.

Teraz przejdźmy do zapowiedzi pogodowych na połowę miesiąca. Na termometrach pojawi się od 11 do 15 stopni na plusie. Obniżenie temperatury w dzień będzie już odczuwalne, ale na szczęście nadal ma się pojawiać spora ilość promieni słońca i praktycznie brak istotnych opadów deszczu. Wieczorami i nocami termometry mają pokazywać od 4 do 7 stopni Celsjusza, a więc wtedy trzeba się już ciepło ubrać wychodząc na dwór.

Jeszcze pozostało nam samo zakończenie października. W Polsce przyniesie ono średnią temperaturę powietrza wynoszącą od 9 do 13 stopni Celsjusza w dzień i spadek temperatury do 3-4 stopni na plusie w nocy. Będzie to zapowiedź pogody, jaka czeka nas w listopadzie, gdy powoli będzie się robiło coraz zimniej i nieprzyjemniej. Sama końcówka października będzie słoneczna i z niewielką ilością opadów deszczu, warto poczynić jakieś plany na ten czas i wykorzystać taką ładną pogodę. Tak przyjemnie w listopadzie może już nie być, a szczególnie w nocy temperatura na pewno spadnie.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u