Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Luty 2018 pogoda?Pogoda na luty 2018

Po pogodzie na luty można się spodziewać chyba wszystkiego, szczególnie że aura na zewnątrz jest zmienna właściwie z dnia na dzień. Jedne prognozy mówią o wyjątkowo chłodnej zimie, inne ostrzegają przed ciepłą, prawie wiosenną pogodą która może powodować zaburzenia w gospodarce naturalnej. W takim razie, komu można wierzyć względem aury?

Luty 2018 według prognoz doświadczonych synoptyków wcale nie będzie mroźny i nie przyniesie bardzo dużego spadku temperatury, Pogoda w dzień będzie wtedy wynosiła od -2 do nawet 6 stopni Celsjusza. Najcieplejszy okres przyjdzie po 25 dniu miesiąca, kiedy to temperatura za oknami gwałtownie poszybuje w górę, zwiastując już nadejście wiosny. Jedynie wieczory i noce w okresie lutego mają być jeszcze chłodne, przyniosą temperaturę powietrza wynoszącą od -6 do 0 stopni Celsjusza.

W lutym na pewno będziemy mogli doświadczać znacznie więcej ciepłych i słonecznych dni niż choćby w styczniu. Luty przyniesie większość dni z dominacją słońca na niebie, przez co odczuwalnie temperatura może się nam wydawać wyższa od zapowiadanej. W połowie miesiąca, miedzy 8 a 11 lutym doświadczymy większego zachmurzenia, na co warto być przygotowanym, inne dni prezentują się jak na razie bez większych zastrzeżeń, dzięki czemu zima minie nam w miarę przyjemnie i co najważniejsze, szybko!

Co do opadów, to w okresie lutego to na pewno będą się one pojawiały, jednak czy będzie to śnieg czy deszcz, wszystko zależy od temperatury powietrza. Z pewnością bez względu na rodzaj opadów wieczorem będą one przymarzały, znacznie pogarszając warunki drogowe. Będzie ślisko i naprawdę niebezpiecznie, jednak w lutym śniegu jeszcze nie powinno brakować. Będzie to najlepszy okres na to, ab pojeździć na nartach i skorzystać ze sportów zimowych. W marcu bowiem synoptycy zapowiadają daleko idące ocieplenie i tak chłodno jak w styczniu i w lutym 2018 na pewno już nie będzie. Na śnieg przyjdzie nam poczekać do kolejnej zimy!

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5