Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Listopad 2017 pogoda w Polsce?Pogoda na listopad 2017 w Polsce

Listopad kojarzy nam się z coraz gorszą pogodą, jest to sam środek jesieni, a nie raz w tym okresie w kraju pojawiały się opady śniegu. W tym roku synoptycy zapowiadają nieco cieplejszą zimę, a również jesień pod względem pogody ma nie prezentować się najgorzej. Jak właściwie będzie z tegoroczną pogodą, tego warto dowiedzieć się z prognoz pogody, dostępnych dla każdego.

Okazuje się, że w 2017 roku to październik ma przynosić bardziej nieprzewidywalną aurę niż listopad, której będą towarzyszyły bardziej obfite ulewne deszcze i wichury, czego już teraz zaczynamy doświadczać. Dopiero w listopadzie pogoda zacznie się uspokajać. Najcieplejszy ma być sam początek miesiąca, kiedy temperatura dojdzie do 10-13 stopni powyżej zera, a w dodatku takiej pogodzie ma cały czas towarzyszyć słońce. Bardzo ograniczona będzie ilość chmur charakterystycznych dla tego miesiąca, czyli tzw. Stratus, które zaczną się pojawiać nad Polską dopiero w połowie listopada. W tym czasie również temperatura powietrza ulegnie obniżeniu, będzie od 5 do 9 stopni na plusie w dzień i wtedy ma być nieco ciężej o słońce. Do tego mogą pojawiać się przelotne mżawki.

Koniec miesiąca może powita nas mniejszą ilością chmur, ale również temperaturą w dzień dochodzącą nawet do 3 stopni na plusie. Jest to także okres, w którym pojawią się pierwsze nocne przymrozki, maksymalnie sięgające 1-2 stopni poniżej zera. Coraz częściej mają nam towarzyszyć opady deszczu, poranne mgły i znaczne pogorszenie warunków drogowych. Będzie rozpogadzało się w okolicach południa, ale mimo wszystko będziemy już czuli postępującą jesień. Zobaczymy też, na ile prognozy się sprawdzą. Jak na razie największe światowe stacje meteorologiczne zapowiadają wyższą niż średnia temperaturę w listopadzie i mniejszą ilość opadów niż w październiku. Takie prognozy zapowiadane są dla całej Europy. Dla nas to akurat dobra wiadomość, gwarantująca przyjemną pogodę, która nieco skróci nam oczekiwanie na coraz cieplejszą, wiosenną aurę za oknami.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5