Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2018?Kiedy spadnie pierwszy śnieg w 2018 roku?

Zima zawsze nas zaskakuje, przynosi bardzo zmienną pogodę, którą czasem ciężko jest przewidywać. Jedną z ważniejszych kwestii jest to, czy zima przyniesie nam opady śniegu – w ostatnich latach jest o to coraz ciężej, mamy ciepłe zimy z dużymi wahaniami temperatury, co nie pozwala na opady i utrzymywanie się śniegu. Zobaczmy jednak prognozy na zimę 2018.

Kwestia śniegu zawsze jest dla nas ważna, w szczególności jeśli planujemy wyjazdy na narty i udaną zabawę w zimowej atmosferze. Ciężko jest jednak przewidywać aurę na kilka miesięcy wstecz, ponieważ od zimy 2018 dzieli nas pół roku. W przeciągu kilku kolejnych miesięcy powinny pojawiać się coraz dokładniejsze dane pogodowe, ale trzeba na to jeszcze trochę poczekać.

Najzimniejszym miesiącem w roku jest styczeń i w 2018 zgodnie z tradycją przyniesie on niskie temperatury powietrza, ale od około 10 dnia miesiąca. W zależności od regionu kraju, styczeń przyniesie w dzień temperatury rzędu 3-7 stopni Celsjusza poniżej zera, natomiast wieczorami i w nocy będzie znacznie chłodniej, nawet z 10 stopniami a minusie, a górach może być jeszcze chłodniej!

Taka pogoda będzie sprzyjała opadom śniegu. Prawdopodobnie pojawią się one w okolicy 10-15 stycznia i utrzymają się co najmniej do końca tego miesiąca. Ocieplenie zapowiadane jest dopiero na początek lutego, także chwilę uda nam się cieszyć ładną i śnieżną pogodą. Oczywiście należy pamiętać, że opady śniegu bywają zmienne i nie wiadomo, czy w danym regionie spadnie mniej czy więcej śniegu. Tak czy inaczej nie warto narzekać, ponieważ były już znacznie gorsze zimy, nad którymi ciężko było zapanować. W tym roku mamy niewielki mroź i sporo słońca, dlatego z pogody możemy być zadowoleni. Jeśli śniegu będzie nam mało to warto wybrać się w góry – tutaj biały puch będzie leżał już od pierwszych dni stycznia i to nawet do okolicy marca/kwietnia, kiedy nadejdą roztopy.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u