Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na październik 2017?Jaka pogoda na październik 2017?

Jaka będzie pogoda w październiku? Ten miesiąc zbliża się wielkimi krokami. Zanim się obejrzymy, lato minie i rozpocznie się okres jesieni. Październik jest jeszcze takim miesiącem, podczas którego mogą nas czekać zarówno bardzo ciepłe jak i chłodne dni. Pogoda w tym okresie to już właściwie loteria, ale na szczęście mamy dostępne prognozy na ten czas!

Październik warto wykorzystać, ponieważ może przynosić ostatnie ciepłe dni w roku, pełne słońca i przyjemnej aury. W tym roku sam początek października ma przynosić temperaturę powietrza wynoszącą od 13 do 17 stopni Celsjusza. Pierwsze kilka dni października mają być najcieplejszym i wyjątkowo słonecznym okresem, później spodziewajmy się już nieco większego zachmurzenia. Przynajmniej opady deszczu w tym czasie jeszcze nie są spodziewane i bardzo dobrze. Wieczorami oraz w nocy ma być od 5 do 6 stopni na plusie, więc już dość zimno.

Teraz przejdźmy do prognozy na połowę tego miesiąca. Synoptycy zapowiadają od 12 do 15 stopni Celsjusza, a więc odczujemy już coraz mocniejszy spadek temperatury, chociaż nadal nie będzie zimno. Chłód pojawi się jedynie wieczorami i w nocy, kiedy temperatura ma spadać do 4-6 stopni na plusie. Będzie nadal słonecznie, chociaż chmury mają powoli wyglądać na niebo, ale nie będą wpływały znacząco na pogorszenie pogody w kraju. Jak widać, połowa października przy takiej pogodzie może być udana, wystarczy tylko dobrze ją sobie zaplanować.

Pozostaje nam jeszcze końcówka października – wtedy na termometrach pojawi się od 10 do 13 stopni Celsjusza. Spadek temperatury nieuchronnie przypomina nam o tym, że będziemy w okresie pełni jesieni i w listopadzie czeka nas już tylko większy chłód. Również noce mają być coraz zimniejsze, temepratura spadnie do 3-5 stopni na plusie. Niedaleko nam będzie do pierwszych przymrozków. Warto wykorzystać ostatnie dni ładnej i słoencznej pogody, która zapowiadana jest na koniec października 2017, zanim zrobi się całkiem zimno.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u