Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na luty 2018?Jaka pogoda na luty 2018?

Wiele osób pyta synoptyków o pogodę prognozowaną na luty. W tym okresie zima będzie jeszcze w pełni, ale jest to najkrótszy miesiąc w roku i minie nam wyjątkowo szybko, zanim się obejrzymy ustąpi miejsca wiośnie i marcowi, przynoszącemu przyjemną, ciepłą aurę. Zobaczmy więc ogólne prognozy mówiące o tym, co przyniesie pogoda na luty 2018.

Temperatura powietrza – zaczynamy od temperatury powietrza, to najważniejsza sprawa w każdej prognozie. Właśnie temperatura powietrza decyduje o tym, jak wygląda pogoda za oknami. Pamiętajmy jednak, że w poszczególnych regionach kraju mogą występować niewielkie wahania temperatury. Lutym nie będzie już jednak zbyt mroźny, w dzień ma przynosić od -3 do nawet 8 stopni Celsjusza! Najcieplej zrobi się na samo zakończenie miesiąca, po 25 dniu, kiedy zaczną się roztopy. Jeszcze wieczory i noce w okresie lutego mają być chłodne i przyniosą spadek temperatury nawet do 10 stopni na minusie.

Nasłonecznienie – istotną sprawą wpływającą na odczuwalną temperaturę jest także nasłonecznienie. Akurat w lutym 2018 promieni słońca na szczęście nie będzie brakowało, będzie o wiele pogodniej niż jeszcze w styczniu, niewiele dni tego miesiąca ma być całkowicie pochmurnych. Dodatkowo dzień będzie się powoli wydłużał. Na dominujące zachmurzenie uważajmy między 7 a 11 lutym i później między 19 a 24 lutym. W inne dni słońce będzie wyglądało zza chmur, odczuwalnie podnosząc nam temperaturę.

Opady śniegu lub deszczu – ciężka jest sprawa prognozowania opadów, wiadomo że w lutym śnieg będzie się jeszcze pojawiał, na pewno w tym okresie nie zabraknie go w górach. W dni podczas których temperatura ma się podnosić możliwe będzie jednak występowanie deszczu, który może przymarzać. Z cała pewnością zarówno opady deszczu jak i śniegu utrudnią warunki wieczorami, gdy wszystko zacznie przymarzać. Szczególnie kierowcy powinni uważać i ściągnąć nogę z gazu. Najgorzej będzie w górach, ale do takiej pogody w lutym należy się przyzwyczaić, to nic nowego.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5