Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na Boże Narodzenie 2017?Jaka pogoda na Boże Narodzenie 2017?

Jedną z bardziej oczekiwanych dat na zakończenie roku jest zawsze Boże Narodzenie. Jest to piękny czas, spędzany zawsze w groni bliskiej rodziny. Na pewno warto wiedzieć co przyniesie pod względem pogody,szczególnie że aura ma nieco odbiegać od tej, która zgodnie z polską tradycją powinna panować w tym okresie.

Wiele zależy od omawianego regionu kraju, ponieważ aura bywa bardzo zmienna. W większości naszych polskich regionów na święta nie powinno być większych wahań temperatury powietrza, znacznie chłodniej może być jedynie w regionach górskich. Na pewno z prognozami warto się zapoznawać, szczególnie jeśli na okres świąt mamy jakieś specjalne plany, zależne też od pogody.

Najlepszą reprezentacją całego kraju będzie centralna część Polski – tutaj mają panować najogólniejsze temperatury powietrza, będące dobrą reprezentacją naszego kraju. 25 grudnia synoptycy zapowiadają w dzień nawet 5 stopni powyżej zera, a do tego słoneczną pogodę i niewielkie zachmurzenie. Opady deszczu nie powinny się pojawiać, a w nocy a termometrach zobaczymy 1 stopień na plusie. Jeśli natomiast chodzi o kolejny dzień, to wtedy pogoda nieco się załamie, ale też nie będzie najgorsza. Termometry mają wtedy wskazywać nawet do 7 stopni powyżej zera – co z tego że temperatura będzie wysoka, jeśli cały dzień na niebie nie będzie się pojawiało słonce, a do tego wystąpią przelotne opady deszczu. Na drugi dzień świąt padać ma w całym kraju, 25 grudnia opady deszczu możliwe są natomiast na północy. Wracając jeszcze do pogody dla centrum kraju, wieczorem oraz w nocy 26 grudnia pojawi się tu około 1 stopnia na plusie.

Zimniej będzie w górach – tam temperatura w święta w dzień może sięgać do 2-3 stopni na plusie, jednak wieczorem oraz w nocy będzie spadała nawet do 5 stopni poniżej zera. W tym regionie będą się pewnie pojawiały przelotne opady śniegu, a z całą pewnością śnieg będzie zalegał w wyższych partiach.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u