Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka będzie pogoda na Boże Narodzenie 2017?Czy na Wigilię 2017 spadnie śnieg?

Sprawa opadów śniegu w okresie Wigilii porusza wiele osób. Jest to istotne, szczególnie jeśli ktoś nie umie wyobrazić sobie pełnej, świątecznej atmosfery bez opadów śniegu. Bez białego puchu nawet świąteczne ozdoby, choinki i jemioła nie wywołają nostalgii i zadumania, te święta będą się wydawały niepełne. Czy więc opady śniegu na 24 grudnia zawitają do naszego kraju?

Jeśli wrócimy pamięcią do poprzednich lat, to będzie nam ciężko przypomnieć sobie kiedy na Wigilię w Polsce pojawiały się opady śniegu, w regionie innym niż w górach. Ewidentnie zmagamy się ze zmianami klimatycznymi, które przynoszą coraz cieplejsze zimy. Nie ma już tak dużych spadków temperatury, dlatego też deszcz nie zamienia się w śnieg. Co mówią synoptycy o pogodzie na tegoroczną Wigilię?

Wiele zależy od regionu Polski, o jakim mówimy. Średnio temperatura powietrza na 24 grudnia w dzień będzie jednak wynosiła około 4-5 stopni powyżej zera. W większości regionów ma być wtedy przyjemna aura, pełna słońca i tylko z niewielkim zachmurzeniem nieba. Opady deszczu na ogół nie są prognozowane i powinny omijać nasz kraj z daleka. Nieco inna temperatura ma być jednak na południu,a dokładniej w górach. Tam na Wigilię temperatura spadnie do 2 stopni na plusie w dzień i przyniesie mróz do -4 stopni Celsjusza w nocy. Będzie to jedyny region z nocnymi przymrozkami.

Na podstawie tej prognozy będzie można wiele powiedzieć odnośnie opadów śniegu. Chyba mało kto wierzy w to, że śnieg na Wigilię się pojawi. Oczywiście może się to zdarzyć, ale jeśli prognoza spłata nam figla i aura będzie jednak całkiem inna. Jak na razie warto dokładnie śledzić prognozy i czekać na ewentualne poprawki synoptyków, ponieważ do 24 grudnia mamy jeszcze sporo czasu i nie wiadomo, czy w jakiś sposób prognoza jeszcze się nie zmieni. Na śnieg jednak nie mamy wtedy większych szans, chyba że w jego poszukiwaniu pojedziemy w góry.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u