Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Grudzień 2017 pogoda w górach?Grudzień 2017 pogoda w górach

W grudniu bardzo chętnie wyjeżdżamy w tereny górskie. Nie ma się co temu dziwić, w końcu aura sprzyja spacerowaniu po górach i zażywaniu relaksu. Wiele osób wyjeżdża w góry w celu jazdy na nartach i akurat tej aktywności zima w górach powinna służyć. Jak będzie jednak tegorocznego grudnia? Warto sprawdzić prognozy zapowiadane dla popularnego wśród turystów miasta Wisły.

Wisła to miasto położone na obszarze Beskidu Śląskiego. W grudniu turystów będzie tutaj naprawdę wielu. Sam początek miesiąca związany będzie z występowaniem temperatury powietrza wynoszącej od 0 do 3 stopni na plusie, mróz wystąpi jedynie w nocy, kiedy synoptycy zapowiadają od -3 do -4 stopni Celsjusza. Pogoda będzie udana, ponieważ ma towarzyszyć jej spora ilość słońca i stosunkowo niewiele chmur. Co do opadów śniegu, będzie na to raczej zbyt ciepło, w górach śnieg powinien zalegać jednak już od pierwszych grudniowych dni.

W połowie miesiąca będzie nieco chłodniej, z temperaturą powietrza wynoszącą od 0 do 2 stopni Celsjusza i z temperaturą w nocy sięgającą nawet -6 stopni Celsjusza. Pojawi się więcej chmur które w nocy mogą przynosić przelotne opady śniegu, ale w dzień cały ten śnieg prawdopodobnie się stopi. Poczekajmy na bliższe prognozy, by z większą pewnością mówić na temat aktualnej wtedy pogody.

Pozostaje nam do sprawdzenia jeszcze sam koniec grudnia w Wiśle, kiedy zima powinna rozpoczynać się na dobre. Wtedy synoptycy prognozują temperaturę sięgającą od 0 do 2 stopni powyżej zera. Wieczory i noce będą umiarkowanie chłodne, maksymalnie z -5 stopniami Celsjusza, natomiast w dzień nadal będzie dość słonecznie. Oczywiście niższa temperatura będzie w samych górach, a na okolicznych stokach narciarskich nie powinno też brakować śniegu. W mieście występowanie opadów stoi jak na razie pod wielkim znakiem zapytania. Grudzień w górach nie będzie jeszcze bardzo zimny, ale dla pocieszenia powiem że załamanie pogody zapowiadane jest już na styczeń 2018.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u