Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Grudzień 2017 pogoda w Zakopanym?Grudzień 2017 pogoda w Zakopanym

Zakopane jest popularną wśród turystów miejscowością, gdzie w okresie zimowym zawsze można znaleźć coś do roboty. Wśród atrakcji można wymienić nie tylko liczne górskie szlaki, ale również bardzo zróżnicowane stoki narciarskie. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w Zakopanym w grudniu śniegu nie brakuje, ale mimo wszystko warto sięgać do prognoz – w tym roku zima w Polsce zapowiada się bowiem wyjątkowo łagodnie.

Sam początek grudnia w Zakopanym przyniesie temperaturę powietrza wynoszącą od -1 do 1 stopnia Celsjusza. Będzie tu nieco chłodniej w porównaniu z innymi regionami kraju, ale wynika to z samego położenia miasta. Ma być na ogół słonecznie i z niewielkim zachmurzeniem, jedynie 2 grudnia zapowiadane są tutaj opady deszczu i jak na razie nie wiadomo, co będzie ze śniegiem w samym Zakopanym. Wieczorami i nocami szykujmy się na spadek temperatury do -6 stopni Celsjusza.

W połowie miesiąca będzie bez większych zmian, na termometrach zobaczymy od -1 do 2 stopni Celsjusza. Nadal będzie gościło na niebie słońce i raczej niewielkie zachmurzenie. Nie będą to jednak chmury, które przyniosą większe opady śniegu. Wieczory i noce powoli zaczną się robić coraz chłodniejsze, ponieważ na termometrach pojawi się już nawet 7 stopni mrozu. Zobaczmy jednak, co szykuje się na zakończenie grudnia.

Końcówka grudnia to okres rozpoczynającej się zimy, przynajmniej w teorii. W Zakopanym w dzień będzie wtedy od 0 do -2 stopni Celsjusza, ale ze słońcem. Mimo stosunkowo wysokich temperatur mogą pojawiać się opady śniegu w samym mieście, szczególnie że noce będą chłodne, z mrozem wynoszącym maksymalnie 8 stopni poniżej zera. W górach w tym okresie na pewno od dawna będzie już zalegał śnieg, może go brakować tylko w samym Zakopanym. Trzeba również pamiętać, że na górskich szlakach nie tylko w dzień, ale szczególnie w nocy będzie znacznie chłodniej, dlatego wychodząc na szlaki należy pamiętać o zabraniu cieplejszych ubrań!

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u