Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Grudzień 2017 pogoda w Krakowie?Pogoda na grudzień 2017 w Krakowie

Kraków jest typowo turystycznym miastem, gdzie również w grudniu nie brakuje zwiedzających. Nie ważne jaka jest pogoda, goście z kraju jak i zza granicy zawsze tu dopisują. Warto mimo wszystko zobaczyć, co synoptycy mówią o prognozie na zakończenie roku 2017, czyli na cały grudzień. Może akurat masz jakieś plany na ten okres i nie chcesz, aby pokrzyżowała je pogoda?

W Krakowie rozpoczęcie grudnia zapowiada się bardzo ciepło i przyjemnie, pogoda może nam przypominać...wiosnę. W dzień słupki rtęci mogą dochodzić do 3-4 stopni Celsjusza. Będzie bardzo przyjemnie, ponieważ oprócz wysokiej temperatury do Krakowa zagości słońce – pogoda okaże się wręcz idealna do spacerów i spokojnego zwiedzania, szczególnie że nie trzeba będzie się też obawiać opadów deszczu. Wieczorem i nocą temperatura będzie spadała do -2 stopni Celsjusza.

Również w połowie grudnia nie będzie zimno – w Krakowie w tym okresie na termometrach pojawi się od 3 do nawet 4 stopni Celsjusza, do tego będzie stosunkowo słonecznie i pogodnie, z niewielką ilością chmur na niebie. Także połowa miesiąca ma nam minąć całkowicie bez opadów deszczu. Wieczorami i nocami synoptycy zapowiadają natomiast od 0 do -2 stopni Celsjusza.

Pozostaje nam do sprawdzenia jeszcze sama końcówka grudnia. Pojawią się wtedy w Krakowie bożonarodzeniowe targi, będzie przyjemna atmosfera i zaczniemy oczekiwać zabawy sylwestrowej. W tym okresie będzie od 2 do 4 stopni Celsjusza w dzień oraz od 0 do -3 stopni Celsjusza w nocy. Nadal ma być pogodnie i słonecznie oraz bez istotnych opadów deszczu. Oczywiście nie spodziewajmy się też w okresie całego grudnia w Krakowie opadów śniegu – jak na razie ma być na to za ciepło. Spadek temperatury na południu kraju zapowiadany jest dopiero od połowy stycznia 2018. Tak naprawdę jaka będzie pogoda, o tym dopiero się przekonamy – jak na razie mamy do dyspozycji tylko długoterminowe prognozy, które mają pewną dawkę niepewności.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u