Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy zima 2018 będzie śnieżna?Czy zima 2018 będzie śnieżna?

Śnieg jest jedną z kluczowych spraw podczas zimy. W końcu nie po to czekamy cały rok, aby nie doświadczyć zimą ani grama śniegu. Teraz mamy w Polsce przemiany klimatyczne, które mogą powodować znaczne ocieplenie, także zimowej aury. Od jakiegoś czasu obserwujemy coraz cieplejsze zimy w naszym kraju i prawdopodobnie sytuacja powtórzy się też w tym roku – trzeba zobaczyć co na ten temat mają do powiedzenia synoptycy.

Nie mają oni dobrych wieści dla tych osób, które z niecierpliwością oczekują nadejścia prawdziwej zimy. Tak naprawdę w 2017 roku nie będzie jej wcale – pogoda ma być praktycznie wiosenna nawet z 7 stopniami powyżej zera w okolicy Świąt Bożego Narodzenia! Spadek temperatury ma być odnotowany w kraju w styczniu. Nie będzie jednak więcej niż 10 stopni mrozu w dzień i 10-13 stopni na minusie w nocy. Oczywiście, taka temperatura wystarczy dla opadów śniegu, ale będzie się ona otrzymywała bardzo krótko i wahanie temperatury w przeciągu kilku dni mogą być bardzo duże. Zresztą minusowe temperatury będą się często utrzymywały w nocy, a od rana nadejdzie już plusowa temperatura – w takich warunkach będzie bardzo trudno o opady śniegu. Synoptycy mówią otwarcie, że w 2018 roku śniegu w zimie będzie brakowało. Sytuacja taka ma występować na terenie całej Polski, wszędzie aura ma być bardzo zmienna i niepewna. Jeśli ktoś liczy na śnieg i chce pojeździć na nartach to powinien się udać w góry – tam opady wystąpią na pewno na większą skalę, z racji tego że na pewno będzie zimniej. Akurat w tym regionie na nartach pojeździmy i to pewnie już od grudnia aż po marzec.

Podsumowując – śniegu w zimie 2018 będzie mało. Dla jednych ma to być powód do narzekania, inni będą się cieszyli. Jak będzie dokładnie, jeszcze zobaczymy ponieważ od zimy dzieli nas ładnych kilka miesięcy i prognozy mogą jeszcze ulegać lekkiej korekcie.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u