Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy na Boże Narodzenie spadnie śnieg?Czy na Boże Narodzenie 2017 spadnie śnieg?

Dla wielu z nas białe święta przyniosą radość – w końcu zawsze tradycyjny wizerunek tego okresu to biały puch zalegający za oknami i pokrywający ubrane odświętnie choinki. Pytanie jednak, czy w tym roku doczekamy się białej zimy? Możemy się o to słusznie obawiać, szczególnie jeśli sięgniemy do tego co na ten temat mają do powiedzenia synoptycy. W końcu oni nie mają informacji wyssanych z palca, a opracowanych na podstawie dokładnych obserwacji własnych.

Czy na Boże Narodzenie spadnie śnieg – postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Nie róbmy sobie jednak większych nadziei, chociaż zawsze istnieje możliwość, że pogoda nas zaskoczy, a prognozy całkowicie się nie sprawdzą. Ciężko jest prognozować precyzyjnie opady śniegu, szczególnie że do grudnia jest jeszcze trochę czasu. Można jednak brać pod uwagę temperaturę powietrza na 25 i 26 grudnia, prognozy są bowiem ogólnodostępne.

Nie mam dobrych wiadomości dla tych, którzy oczekują białych świat. W całej Polsce będzie to w 2017 roku bardzo ciepły okres. Temperatura powietrza zapowiadana jest na 5 do nawet 7 stopni powyżej zera. Wskazuje to na bardzo ciepłą aurę, raczej mało adekwatną do początkowych dni zimy. Do tego dodajmy jeszcze na ogół słoneczną pogodę – jedynie na północy święta zapowiadają się pochmurnie, ale przy tym deszczowo.

Aby spodziewać się opadów śniegu, temperatura powietrza powinna spaść poniżej zera, najlepiej zarówno w dzień jak i w nocy. W dzień na pewno do tego nie dojdzie, a noce również mają być ciepłe. Synoptycy wskazują na temperatury wynoszące wtedy od 1 do 2 stopni na plusie. Nawet gdyby pojawił się mróz i śnieg, wszystko stopiłoby się do rana, kiedy dojdzie do podwyższenia temperatury.

Jedyną opcją na śnieg podczas świąt jest wyjazd w góry. Tam śnieg zalega już od października i właściwie nie ma obaw, że nie będzie go na święta. Wyciągi będą sztucznie naśnieżane w razie jakichkolwiek problemów ze śniegiem. 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u