Strona prognoza-meteo.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy na Boże Narodzenie 2017 spadnie śnieg?Czy na Boże Narodzenie 2017 spadnie śnieg?

Boże Narodzenie bez śniegu – może nie brzmi to dobrze, ale na pewno do takiej pogody za oknami już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Akurat 25 i 26 grudnia to specyficzne daty, podczas których nikt nie obraziłby się za opady śniegu i zaleganie białego puchu na ulicach, jednak chcieć to jedno, a to co ma przynosić nam pogoda w tym czasie to drugie. Zobaczmy więc, czy na 25 i 26 grudnia śnieg w Polsce w ogóle się pojawi?

Śnieg na Boże Narodzenie wprowadza nas w nastrój, odpowiedni dla tego okresu. Wokół widzimy ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne i to właśnie śniegu brakuje nam aby poczuć w pełni atmosferę świąt. W ostatnich latach jednak o opady śniegu jest naprawdę ciężko. Z czego to wynika? Otóż okazuje się, że globalne ocieplenie postępuje szybciej niż przewidywano i odczuwalnie wpływa na nasz klimat. Jest to bardzo niepokojąca sytuacja, z którą co gorsza nie potrafimy sobie poradzić.

Wróćmy jednak do naszego pytania – czy na Boże Narodzenie w 2017 roku spadnie śnieg? Warto zajrzeć do prognoz pogody na ten okres. Mówią one o bardzo ciepłym całym okresie świąt, podczas którego temperatura powietrza w dzień w zależności od regionu kraju ma wynosić od 2 do nawet 7 stopni powyżej zera. Jest to bardzo wysoka temperatura powietrza, szczególnie że na okres Bożego Narodzenia synoptycy prognozują dodatkowo sporą dawkę promieni słońca. Sprawi to, że będzie się wydawało naprawdę bardzo ciepło. Jedynymi opadami deszczu zapowiadanymi na ten okres będzie deszcz, który przelotnie może pojawiać się na południu 25 grudnia i już w całej Polsce pojawi się na 26 grudnia.

Synoptycy przy tak wysokiej temperaturze nie prognozują opadów śniegu, Mogą się one jednak pojawić w okolicy gór, ponieważ tam szczególnie wieczorem padający deszcz będzie przymarzał. Nie ma co się jednak spodziewać opadów śniegu w większej ilości, przynajmniej jeszcze nie na tegoroczne święta.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na Wigilie 2017

Wigilia 2017 - Jaka będzie pogoda w Wigilie 2017? Sprawdź. Więcej

Pogoda na Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Boże Narodzenie 2017. Więcej

Pogoda na styczeń 2018

Styczeń 2018 - Czy styczeń 2018 będzie mroźny? Sprawdź. Więcej

Pogoda na luty 2018

Luty 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na luty 2018. Więcej

Pogoda na marzec 2018

Marzec 2018 - Czeka nas piękny marzec tego roku. Sprawdź. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 - pogoda Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na kwiecień 2018 - Czy w kwietniu tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Czerwiec 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym miesiącem.. Więcej

Pogoda na maj 2018

Pogoda na maj 2018 - Czy w maju tego roku faktycznie możemy liczyć na bardzo udaną aurę? ... Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Weekend majowy 2018 według synoptyków w tym roku ma być naprawdę pięknym weekendem.. Więcej

Pogoda na lato 2018:
Lato jest porą roku, kiedy spodziewamy się słonecznej aury i prawie oceanicznego powietrza. Jednak z roku na rok obserwujemy, że latem zdarzają się wybiórczo tygodnie upalne, a zarazem pozbawione opadów i wichur. ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

prognoza-meteo na Facebook'u